Spis roślin

[SPIS W PRZYGOTOWANIU!]

 

  • Acena Drobnolistna ‘KUPFERTEPPICH’ (Acaena Microphylla ‘KUPFERTEPPICH’)
  • Aster Alpejski ‘ROSEUS’ (Aster Alpinus ‘ROSEUS’)
  • Aster Nowoangielski ‘ANDENKEN AN ALMA PÖTSCHKE’ (Aster Novae-Angliae ‘ANDENKEN AN ALMA PÖTSCHKE’)
  • Aster Nowoangielski ‘HARRINGTON’S PINK’ (Aster Novae-Angliae ‘HARRINGTON’S PINK’)
  • Azorella Trójwidlasta (Azorella Trifurcata)
  • Bergenia Sercowata (Bergenia Cordifolia)
  • Bodziszek Czerwony (Geranium Sanguineum)
  • Bodziszek Czerwony ‘ALBUM’ (Geranium Sanguineum ‘ALBUM’)
  • Bodziszek Himalajski (Geranium Himalayense)
  • Chaber Górski (Centauera Montana)
  • Ciemiernik Biały (Helleborus Niger)
  • Ciemiernik Cuchnący (Helleborus Foetidus)
  • Ciemiernik Wschodni Abchaski (Helleborus Orientalis Abchasicus)
  • Dębik Drummonda (Dryas Drummondii)
  • Driakiew Kaukaska (Scabiosa Cucasica)
  • Dzielżan ‘Butterpat’ (Helenium ‘BUTTERPAT’)
  • Dzielżan ‘WONADONGA’ (Helenium ‘WONADONGA’)
  • Dzielżan Jesienny (Helenium Autumnale)
  • Dzielżan Jesienny ‘RUBINKUPPEL’ (Helenium Autumnale ‘RUBINKUPPEL’)
  • Dziurawiec Kielichowaty (Hypericum Calycinum)
  • Dzwonek ‘HOT LIPS’ (Campanula ‘HOT LIPS’)
  • Dzwonek Gargański (Campanula Garganica ‘ALBA’)
  • Dzwonek Karpacki (Campanula Carpatica)
  • Epimedium Warlejskie (Epimedium xWarleyense)
  • Fiołek Wonny (Viola Odorata)
  • Firletka Chalcedońska (Lychnis Chalcedonica)
  • Floks (Płomyk) Północny (Phlox Borealis)
  • Floks (Płomyk) Szydlasty ‘EMERALD CUSHION BLUE’ (Phlox Subulata ‘EMERALD CUSHION BLUE’)
  • Floks (Płomyk) Szydlasty ‘G.F. WILSON’ (Phlox Subulata ‘G.F. WILSON’)
  • Floks (Płomyk) Wiechowaty (Phlox Paniculata)
  • Funkia ‘GINKO CRAIG’ (Hosta ‘GINKO CRAIG’)
  • Funkia ‘GOLD REGAL’ (Hosta ‘GOLD REGAL’)
  • Gajowiec Zółty ‘HERMAN’S PRIDE’ (Galeobdolon Luteum ‘HERMAN’S PRIDE’)
  • Gęsiówka Kaukaska ‘PLENA’ (Arabis Caucasica ‘PLENA’)
  • Gęsiówka Macedońska ‘VARIEGATA’ (Arabis Ferdinandi-Coburgii ‘VARIEGATA’)
  • Goździk Kropkowany  (Dianthus Deltoides)
  • Goździk Kropkowany ‘LEUCHTFUNK’ (Dianthus Deltoides ‘LEUCHTFUNK’)
  • Goździk Siny (Dianthus Gratianopolitanus)
  • Jasnota Plamista ‘BEACON’S SILVER’ (Lamium Maculatum ‘BEACON’S SILVER’)
  • Jasnota Plamista ‘GOLDEN ANNIVERSARY’ (Lamium Maculatum ‘GOLDEN ANNIVERSARY’)
  • Jeżówka Purpurowa (Echinacea Purpurea)
  • Języczka Pomarańczowa ‘DESDEMONA’ (Ligularia Dentata ‘DESDEMONA’)
  • Karmnik Ościsty [złoty i zielony] (Sagina Subulata)
  • Kłosowiec ‘BLUE FORTUNE’ (Agastache ‘BLUE FORTUNE’)
  • Knieć Błotna (Caltha Palustris)
  • Kocimiętka Mussina (Nepeta Mussinii)
  • Kokorycz Pogięta (Corydalis Flexuosa)
  • Kokorycz Żółta (Corydalis Lutea)
  • Kokoryczka Wielokwiatowa (Polygonatum Multiflorum)
  • Kołotocznik Wierzbolistny (Buphthalmum Salicifolium)
  • Koniczyna Długokłosowa (Trifolium Rubens)
  • Konwalia Majowa (Convallaria Majalis)
  • Kozłówka Długoszyjkowa (Phuopsis Stylosa)
  • Krwawnica Pospolita (Lythrum Salicaria)
  • Krwawnik Kichawiec (Achillea Ptarmica)
  • Kulik Zwisły (Geum Rivale)
  • Kulnik Sercolistny (Globularia Cordifolia)
  • Łączeń Baldaszkowaty (Butomus Umbellatus)
  • Lawenda Wąskolistna (Lavandula Angustifolia)
  • Lepnica Zawadzkiego (Silene Zawadzkii)
  • Liatra Trawolistna (Liatris Graminifolia)
  • Liliowiec Rdzawy ‘KWANSO VARIEGATA’ (Hemerocallis Fulva ‘KWANSO VARIEGATA’)
  • Łubin Trwały (Lupinus Polyphyllus)
  • Łyszczec Wiechowaty (Gypsophilia Paniculata)
  • Mikołajek Alpejski (Eryngium Alpinum)
  • Miskant Chiński ‘VARIEGATUS’ (Miscanthus Sinensis ‘VARIEGATUS’)
  • Miskant Chiński ‘ZEBRINUS’ (Miscanthus Sinensis ‘ZEBRINUS’)
  • Mozga Trzcinowata ‘PICTA’ (Phalaris Arundinacea ‘PICTA’)
  • Mydlnica Bazyliowata (Saponaria Ocymoides)
  • Nachyłek Lancetowaty ‘STERNTALER’ (Coreopsis Lanceolata ‘STERNTALER’)
  • Naparstnica Mertona (Digitalis xMertonensis)
  • Naparstnica Zwyczajna (Digitalis Grandiflora)
  • Nawłoć  ‘LAURIN’ (Solidago ‘LAURIN’)
  • Nawłość ‘GOLDSCHLEIER’ (Solidago ‘GOLDSCHLEIER’)
  • Odętka Wirginijska (Physostegia Virginiana)
  • Odętka Wirginijska ‘ALBA’ (Physostegia Virginiana ‘ALBA’)
  • Oman Wielki (Inula Helenium)
  • Omieg Wschodni ‘MAGNIFICUM’ (Doronicum Orientale ‘MAGNIFICUM’)
  • Orlik Wachlarzowaty (Aquilegia Flabellata hybr.)
  • Ostróżka ‘POLARNACHT’ (Delphinium ‘POLARNACHT’)
  • Ożanka Właściwa (Teucrium Chamaedrys)
  • Parzydło Leśne (Aruncus Dioicus)
  • Pełnik Chiński (Trollius Chinensis)
  • Penstemon Drobnopiłkowany (Penstemon Serrulatus)
  • Perowskia Bylicowata (Perovskia Abrotanoides)
  • Pięciornik Krwisty (Potentilla Atrosanguinea)
  • Pierwiosnek Siebolda (Primula Sieboldii)
  • Piwonia Chińska ‘MME BARILLET DESCHAMPS’ (Paeonia Lactiflora ‘MME BARILLET DESCHAMPS’)
  • Piwonia Lekarska ‘ROSA PLENA’ (Paeonia Officinalis ‘ROSEA PLENA’)
  • Podgarycznik Pospolity ‘VARIEGATUM’ (Aegopodium Podagraria ‘VARIEGATUM’)
  • Posłonek ‘LAWRENSON’S PINK’ (Helianthemum ‘LAWRENSON’S PINK’)
  • Przegorzan Ruski (Echinops Ruthenicus)
  • Przetacznik Kłosowy siwy (Veronica Spicata Incana)
  • Przymiotno Okazałe (Erigeron Speciosus)
  • Przytulia (Marzanka) Wonna (Galium Odoratum)
  • Przywrotnik Miękki (Alchemilla Mollis)
  • Pysznogłówka ‘CAMBRIDGE SCARLET’ (Monarda ‘CAMBRIDGE SCARLET’)
  • Pysznogłówka Szkarłatna (Monarda Didyma)
  • Rdestowiec Ostrokończysty (Reynoutria Japonica)
  • Rodgesja Kasztanowcolistna (Rodgersia Aesculifolia)
  • Rogownica Kutnerowata (Cerastium Tomentosum)
  • Rojniczek Pospolity (Jovibarba Sobolifera)
  • Rojnik Murowy (Sempervivum Tectorum)
  • Rozchodnik Kamczacki (Sedum Kamtschaticum)
  • Rozchodnik Okazały ‘FROSTY MORN’ (Sedum Spectabile ‘FROSTY MORN’)
  • Rozchodnik Okazały ‘MATRONA’ (Sedum Spectabile ‘MATRONA’)
  • Rozwar Wielokwiatowy ‘ALBUS’ (Platycodon Grandiflorus ‘ALBUS’)
  • Rozwar Wielokwiatowy ‘COUBLE BLUE” (Platycodon Grandiflorus ‘DOUBLE BLUE’)
  • Rudbekia Błyskotliwa (Rudbeckia Fulgida)
  • Rumian Żółty/Barwierski (Anthemis Tinctoria)
  • Rutewka Orlikolistna(Thalictrum Aquilegiifolium)
  • Sadziec Plamisty (Eupatorium Maculatum)
  • Samgliczka Skalna (Alyssum Saxatile)
  • Sasanka Zwyczajna (Pulsatilla Vulgaris)
  • Serduszka Piękne (Dicentra Formosa)
  • Skalnica Cienista (Saxifraga Umbrosa)
  • Smółka Pospolita (Viscaria Vulgaris)
  • Szafirek Armeński (Muscari Armeniacum)
  • Szałwia Omszona ‘PLUMOSA’ (Salvia Nemorosa ‘PLUMOSA’)
  • Tarczownica Tarczowata (Darmera Peltata)
  • Tawułka Arendsa ‘AMETHYST’ (Astilbe xArendsii ‘AMETHYST’)
  • Tawułka Chińska ‘PUMILA’ (Astible Chinesis ‘PUMILA’)
  • Tawułka Japońska (Astible Japonica)
  • Tojad Ogrodowy ‘Newry Blue’ (Aconitium Cammarum ‘NEWRY BLUE’)
  • Tojeść Kropkowana (Lysimachia Punctata)
  • Tojeść Kropkowana ‘ALEXANDER’ (Lysimachia Punctata ‘ALEXANDER’)
  • Tojeść Rozesłana (Lysimachia Nummularia)
  • Trojeść Purpurowa (Asclepias Purpurascens)
  • Turzyca Rzędowa ‘VARIEGATA’ (Carex Siderosticta ‘VARIEGATA’)
  • Ubiorek Wieczniezielony (Iberis Sempervirenis)
  • Ukwap Dwupienny (Antennaria Dioica)
  • Wiązówka Dłoniasta ‘NANA’ (Filipendula Palmata ‘NANA’)
  • Wielosił Błękitny (Polemonium Caeruleum)
  • Wiesiołek Krzewiasty (Oenothera Fruticosa)
  • Wilczomlecz Mirtowaty (Euphoria Myrsinites)
  • Wilczomlecz Pstry (Euphorbia Epithymoides)
  • Żagwin ‘AUREOVARIEGATA’ (Aubrieta ‘AUREOVARIEGATA’)
  • Żagwin ‘GREENCOUR PURPLE’ (Aubrieta ‘GREENCOURT PURPLE’)
  • Żagwin Zwyczajny (Aubrieta Deltoidea)
  • Zawciąg Nadmorski (Armeria Maritima)
  • Zawciąg Nadmorski ‘ALBA’ (Armeria Maritima ‘ALBA’)
  • Zawilec Chiński ‘PRAECOX’ (Anemone Hupehensis ‘PRAECOX’)
  • Zawilec Gajowy (Anemone Nemorosa)
  • Zawilec Wielokwiatowy/Leśny (Anemone Sylvestris)
  • Żurawka ‘SILVER INDIANA’ (Heuchera ‘SILVER INDIANA’)
  • Żurawka ‘WESERLACHS’ (Heuchera ‘WESERLACHS’)

ZIOŁA:

  • Cząber Górski (Satureja Montana)
  • Hyzop Lekarski ‘ROSEUS’ (Hyssopus Officinalis ‘ROSEUS’)
  • Kozłek Lekarski (Valeriana Officinalis)
  • Lebiodka Pospolita (Origanum Vulgare)
  • Lebiodka Pospolita ‘AUREUM’ (Origanum Vulgare ‘AUREUM’)
  • Melisa Lekarska ‘AUREA’ (Melissa Officinalis ‘AUREA’)
  • Melisa Lekarska ‘VARIEGATA’ (Melissa Officinalis ‘VARIEGATA’)
  • Mięta Wonna ‘VARIEGATA’ (Mentha Suaveolens ‘VARIEGATA’)
  • Miodownik Melisowaty (Melittis Melissophyllum)
  • Szałwia Lekarska (Salvia Officinalis)

WODNE:

  • Grzybienie ‘DARWIN’ (Nymphaea ‘DARWIN’)
  • Grzybienie ‘GONNERE’ (Nymphaea ‘GONNERE’)
  • Grzybienie ‘HOLLANDIA (Nymphaea ‘HOLLANDIA’)
  • Grzybienie ‘SULPHUREA’ (Nymphaea ‘SULPHUREA’)
  • Kosaciec Żółty (Iris Pseudacorus)
  • Pałka Drobna (Typha Minima)
  • Sit Rozpierzchły (Juncus Effusus)
  • Skrzyp Sitowaty (Equisetum Scirpoides)
  • Tatarak Zwyczajny  ‘VARIEGATUS’ (Acorus Calamus ‘ VARIEGATUS’)
  • Tatarak Zwyczajny (Acorus Calamus)
  • Żabieniec Babka Wodna (Alisma Plantago-Aquatica)

ROŚLINY KOPANE:

  • Tuje zachodnie kopane 3m wysokości – 99 zł
  • Liguster 6 – letni cięty – 30 zł
  • Liguster 3 – letni cięty – 12 zł
  • Róża Rugoza (pomarszczona) – cena do uzgodnienia
  • Bergenia kopana – cena do uzgodnienia

ROŚLINY KOPANE DO UMACNIANIA SKARP:

  • Tawlina Jarzębolistna – cena do uzgodnienia
  • Sumaki – 5 zł
  • Jarząb Szwedzki 2m wysokości – 19 zł
  • Katalpy od 1-2m – cena do uzgodnienia
  • Jarzębina 3m – cena do uzgodnienia

KRZEWY

  • Acer giseum – klon strzępiastokory
  • Acer tataricum – klon tatarski
  • Amelanchier ‚Balerina’ – świdośliwa
  • Amorpha frudicosa  -   amorfa/miododajna/
  • Aralia elata   -   aralia
  • Aronia melanocarpa – aronia czarna
  • Berberis julianae
  • Berberis thunbergii ‚Atropurpurea’
  • Betula utilis ‚Doorenbos’ – brzoza
  • Buddleja davidii ‚White Profusion’
  • Buddleja davidii ‚Royal Red’
  • Buddleja davidii ‚Lochinch’
  • Buxus microphylla ‚Faulkner’ -  bukszpan
  • Buxus sempervirens ‚Handworthiensis’    – bukszpan
  • Caragana arborescens    -   karagana syberyjska
  • Caryopteris x clandonensis ‚Summer Sorbet’  – barbula
  • Caryopteris cladonensis ‚Heavenly Blue’  -  barbula
  • Catalpa bignonioides  - catalpa
  • Cercis canadensis – judaszowiec
  • Chaenomeles superba (x) ‚Etna’ - pigwowiec
  • Cornus alba ‚Elegantissima’ – dereń
  • Cornus alba ‚Gouchaultii’ – dereń
  • Cornus alba ‚Sibirica’ - dereń
  • Cornus sangvinea ‚Compressa’ -  dereń
  • Cornus cousa -  dereń
  • Cornus  mas – dereń jadalny
  • Cotinus coggyria  - perukowiec podolski
  • Cotoneaster  acutifolia   -    irga ostrolistna
  • Cotoneaster  dielsiana         irga dielsa
  • Cotoneaster  horizontalis  -  irga pozioma
  • Cotoneaster  simonsii        -   irga simonsa
  • Cotoneaster  multiflora     -   irga wielkokwiatowa
  • Crataegus inticata        -    głóg szkarłatny
  • Crataegus  monogyna    -   głóg jednoszyjkowy
  • Cytisus scopalius -   żarnowiec miotlasty
  • Daphne mezereum alba    -   wawrzynek wilcze łyko
  • Deutzia ‚Rosea Plena’ (‚Pink Pom-Pom’)     -    żylistek
  • Elaeagnus angustifolia   -    oliwnik wąskolistny
  • Elaeagnus  comutata     -    oliwnik srebrzysty
  • Enkianthus campanulatus  -   enkiant dzwonkowaty
  • Euonymus fortunei ‚Canadale Gold’   -    trzmielina
  • Euonymus fortunei ‚Emerald Gaiety’   -   trzmielina
  • Euonymus fortunei ‚Emerald ‚n’ Gold’   -   trzmielina
  • Euonymus planipes   -     trzmielina
  • Euonymus alatus     -    trzmielina
  • Exochorda racemosa    -   obiela wielkokwiatowa
  • Forsythia x intermedia - forsycja
  • Forsythia x intermedia ‚Golden Times’  -   forsycja
  • Forsythia ‚Maluch’    -   forsycja
  • Gleditsia triacanthos ‚Sunburst’   -   glediczia
  • Hedere helix  -   bluszcz pospolity
  • Hibiscus syriacus          -      ketmia syryjska
  • Hippophae rhamnoides     -   rokitnik
  • Hydrangea arborescens ‚Annabelle    -     hortensja
  • Kerria japonica ‚Picta’      -    złotlin japoński
  • Kerria japonica ‚Pleniflora’   -   złotlin japoński
  • Koelreuteria paniculata   -  mydleniec wiechowaty
  • Kolkwitzia amabilis    -  kolkwitcja chińska
  • Laburnum x watereri ‚Vossii’  -   złotokap
  • Ligustrum vulgare        -      liguster
  • Licium chinense          -  kolcowój chiński
  • Mahonia aquifolium    -   mahonia
  • Morus          -     morwa
  • Pachysandra terminalis     -    rumianka
  • Perovskia ‚Blue Spire’    -   perowska
  • Philadelphus coronarius ‚Aureus’ -  jaśminowiec złoty
  • Physocarpus opulifolius ‚Purpureus’       -  pęcherznica
  • Physocarpus opulifolius           –     pęcherznica
  • Potentilla fruticosa ‚Red Ace’    -  pięciornik
  • Potentilla fruticosa ‚Pink Beauty’   -  pięciornik
  • Potentilla fruticosa ‚Goldstar’   -    pięciornik
  • Prunus padus /coloratus/  – czeremcha
  • Pterostyrax hispida      -  styrakowiec japoński
  • Ptelea trifolata aurea   -   parczelina trójlistkowa złota
  • Ptelea trifolata    – parczelina trójlistkowa
  • Phyllostachys                -   bambus
  • Pyrus salicifolia  -    grusza wierzbolistna
  • Pyracantha coccinea     -    ognik szkarłatny
  • Rhamnus frangula ‚Asplenifolia’  -   kruszyna pospolita
  • Rhus  glabra        -   sumak szkarłatny
  • Rosa rugosa  -   róża pomarszczona
  • Sambucus nigra ‚Aurea’      bez czarny
  • Sorbus  intermedia    -   jarząb szwedzki
  • Sorus koehneana      -  jarząb
  • Spiraea japonica ‚Anthony Waterer’    -    tawuła
  • Spiraea japonica ‚Crispa’     -   tawuła
  • Spiraea japonica ‚Halvard’s Silver’     -    tawuła
  • Spiraea nipponica ‚Snowmound’    -      tawuła
  • Syringa vulgaris    -  bez pospolity
  • Syringa meyeri ‚Palibin’   –   bez
  • Syringa prestoniae ‚Miss USA’   -     bez miniatura
  • Syringa vulgaris ‚Mme Lemoine’   -     bez biały
  • Tamarix gallica      -       tamaryszek
  • Viburnum x bodnantense ‚Dawn’     kalina wonna
  • Viburnum opulus ‚Compactum’  -   kalina koralowa
  • Viburnum opulus ‚Roseum’    -  kalina koralowa
  • Viburnum rhytidophyllum   -    kalina sztywnolistna
  • Viburnum lantana  -  kalina hordowina
  • Vitex negundo   -  witeks
  • Weigela ‚Bristol Ruby’    -   krzewuszka
  • Weigela florida ‚Variegata’  - krzewuszka
  • Yuka  -   juka

 

Udostępnij:

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • NK
  • Tumblr
  • Blip
  • Google
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS