Ogrodnictwo na wysokim poziomie
Możliwość zwiedzania ogrodów:
- Japoński
- Francuski
- Angielski
- Oczka wodne
- Skalniaki
- Kamienny krąg
…i wiele innych
Pomoc i doradztwo przy projektowaniu ogrodów:
- Projektowanie w różnych stylach
- Specjalizacja w ogrodach niewymagających pielęgnacji
- Zakładanie całego ogrodu
Posiadamy także wyjątkowe, rzadko spotykane odmiany krzewów między innymi:
- Witeks malabarski, który dorasta do 3 m. wysokości i kwitnie jesienią, kwiaty jasnofioletowe, kłosy długości 10-15cm, dość dobrze znosi mróz
- Lespedeza dwubarwna – motylkowate różowo-fioletowe kwiaty zebrane w długie kwiatostany rozwijają się w sierpniu i wrześniu, w surowe zimy może przemarzać do granicy śniegu, ale łatwo odrasta i na jednorocznych pędach zakwita.
- Pragnia Syberyjska -Zimozielona, rozłogowa bylina okrywowa obsypana wiosną masą żółtych kwiatów. W czasie kwitnienia dorasta do 20 cm wysokości. Roślina kwitnie w maju i czerwcu. Pragnia syberyjska to gatunek wyjątkowo tolerancyjny na niesprzyjające warunki uprawy. Chociaż preferuje gleby dosyć żyzne i wilgotne to radzi sobie także w miejscach okresowo suchych. Preferuje stanowiska półcieniste i cieniste, dobrze rośnie nawet pod drzewami. Jest gatunkiem odpornym na mróz i może być uprawiana w ogrodach i parkach na terenie całego kraju.
- Żagwin ogrodowy – jest wieloletnią byliną kępiastą, zadarniającą. Tworzy dywany dorastające do 5-10 cm w trakcie kwitnienia. Bylina na początku wiosny zakwita obficie na różowo. Żagwin ogrodowy kwitnie całą wiosnę, jako jedna z pierwszych roślin na rabacie. Na jesieni może powtórzyć kwitnienie, ale nie jest ono tak obfite jak na początku wiosny. Gdy nie kwitnie jest odporny na bardzo mocne promienie słoneczne. Doskonale rośnie na miejscach słonecznych oraz znosi suszę. bardzo dobrze wygląda na skalniakach i rabatach kwiatowych. Doskonale wygląda na rabatach żwirowych i między kamieniami wraz z innymi bylinami poduszkowymi, np.: floksami szydlastymi, macierzankami, goździkami, nachyłkami.
- Runianka japońska (Pachysandra terminalis) to mrozoodporna, zimozielona krzewinka idealnie nadająca się do zadarniania i wypełniania pustych przestrzeni w ogrodzie. W maju na szczytach pędów rozwijają się zebrane w grona niepozorne, białe lub różowe, pachnące kwiaty.Runianka tworzy podziemne rozłogi, dzięki którym bardzo szybko się rozrasta dając gęstą darń. Wymaga stanowiska cienistego lub półcienistego. W zbyt słonecznych stanowiskach jej liście zaczynają żółknąć i schnąć. Jedynie odmiana runianki ‚Variegata’ lepiej znosi bardziej słoneczne stanowiska.Runianka japońska nie ma specjalnych wymagań co do żyzności gleby. Ważne jednak, aby podłoże było próchnicze, lekko kwaśne i stale umiarkowanie wilgotne. Uprawa runianki nie udaje się na stanowiskach suchych. Jest bardzo wrażliwa na suszę i w okresie upałów wymaga obfitego podlewania (szczególnie nowo posadzone rośliny).
- Naradka rojnikowata – to interesująca, drobna roślina wysokogórska. Jasno zielone, łopatkowate liście Ulistnienie stanowi ozdobę rośliny przez cały rok, również zimą. Kwitnienie trwa od maja do czerwca. Różowe kwiaty, zebrane w główkowate baldachy. Naradka rojnikowata dorasta do około 6 cm wysokości i 20 cm szerokości. Gatunek ten polecany jest szczególnie do uprawy w ogrodach skalnych Bardzo efektownie wygląda posadzony wśród skał i kamieni. Rozrastając się doskonale wypełnia puste przestrzenie. Nadaje się również do uprawy w pojemnikach. Zimozielone ulistnienie sprawia, że roślina jest dekoracyjna przez cały rok. Dodatkowym jej atutem jest obfite kwitnienie. Naradka rojnikowata najlepiej czuje się na stanowiskach słonecznych lub półcienistych. Podłoże powinno być przepuszczalne, żwirowe, wapienne, wilgotne. Gatunek ten jest w pełni mrozoodporny.
- Konwalnik japoński (Ophiopogon japonicus), to unikatowa i rzadka, wiecznie zielona roślina ozdobna.Ceniona jest głównie ze względu za gęste trawiaste kępy, ładne kwiatostany oraz efektowne, czarne jagody zebrane w grona. Jedna z najlepszych trwałych roślin zadarniających – zielona przez cały rok!
Mimo, że roślina przypomina kępkę trawy, trawą nie jest. Konwalnik japoński ‚Minor’ jest byliną o krótkim, dość grubym podziemnym kłączu. Osiąga 20 – 25 cm wysokości. Z jej kłącza wyrastają wąskie, dość długie liście o żywo zielonej barwie. Kwiaty pojawiają się w czerwcu i mają liliowobiałą barwę. Jesienią przeobrażają się w efektowne, czarne jagody. Roślina nie posiada wysokich wymagań uprawowych.Najlepiej rośnie na stanowisku półcienistym o glebie żyznej, przepuszczalnej, dostatecznie wilgotnej. Nadaje się do obsadzania miejsc zacienionych. Dobrze zimuje w naszym klimacie i nie wymaga okrywania, jednak nie toleruje zamakania – nie należy jej sadzić w miejscach wilgotnych.