fbpx

Wiosna w ogrodzie

Każdy, kto to ma nawet mały kawałek ziemi, powinien się czuć wielkim szczęściarzem, ponieważ może mieć kontakt z przyrodą i doznawać wielu przeżyć, oglądając motyle, ptaki i ciągle kwitnące kwiaty. Wiemy jednak, że nie każdy ma wystarczająco dużo czasu, aby ciągle w ogrodzie pracować. W Hellerówce możemy pomóc w utworzeniu małego ogrodu, który będzie się ciągle zmieniał, ale pracy w nim będzie niewiele. Im mniejszy ogród, tym większej precyzji i mądrego zaprojektowania od nas wymaga, żeby spełniał nasze oczekiwania.
Ogród w którym wysadzimy iglaki i posiejemy trawę będzie uporządkowany, ale nie będzie nam dawał przeżyć i zmienności. W małych ogrodach dobrze jest utworzyć podwyższenia, małe murki, ponieważ powiększa nam to ogród. W każdym ogrodzie powinny znaleźć się byliny, kwiaty wieloletnie, krzewy, iglaki i dopiero wtedy uzyskamy ciekawy ogród.
W klimacie polskim mamy bardzo dużo kwiatów wieloletnich,które bardzo dobrze znoszą zimę i mają różne zastosowanie. Wiele spośród bylin jest niskich i okrywowych, dzięki którym mamy mało pracy w ogrodzie. Kwitną one od marca do wczesnego lata i mają liście w różnych kolorach co pozwala stworzyć kolorowe plamy w ogrodzie.

Related posts

Formowanie cisów na drzewka bonsai

Bonsai – wyhodowane z pasją i zaangażowaniem miniaturowe drzewko. Tradycja ta przywędrowała z Azji. Sztuka tworzenia bonsai wiąże się z nadawaniem mu osobliwego kształtu, wydobywającego piękno jego budowy. Wygląd musi ze sobą harmonizować, Uprawa drzewek jest czasochłonna  ,trwa około 10-15 lat Ważne, aby pamiętać, że tworzenie bonsai jest sztuką To my...

Read More
window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-24318922-1');